600 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO !

Kuruyemiş

Yükleniyor...

Kuruyemişlerin Faydaları Nelerdir?

Badem; Omega 3 bakımından oldukça zengin bir yemiş türüdür. Zihin yorgunluğunu giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarına karşı ağrıyı hafifletici özellikleri mevcuttur. Kalp ve damarı güçlendirirken, tansiyonu da düşürür. İçinde bulunan Omega 3, kan pıhtılaşmasını ve damar sertliğini önler. Tansiyonu düşürür, şeker hastalarında kalp hastalığı riskini azaltır. E vitamini bakımından zengin olması nedeniyle antioksidan ve yaşlılık engelleyici bir gıdadır. Adet döneminde kan şekerinin düşmesini engeller. İçeriğindeki fosfor sayesinde kemik ve diş sağlığını korur.

Yer Fıstığı; Öksürük söktürücü olarak bilinen yer fıstığı, fiziksel ve zihinsel gücü arttırır. Besleyici ve enerji verici bir besindir. Kas ve kemiklerin güçlenmesini sağlar.

Antep Fıstığı; Kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olur. Göğsü yumuşatarak öksürük söktürücü özelliği mevcuttur. Düzenli tüketildiğinde hem vücudu, hem de zihni güçlendirir. İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler. B1 vitamininin enerji, büyüme ve iştah üzerinde olumlu etkileri vardır. Mide, bağırsak, kalp ve kalp kasları için gereklidir. Yaşlanmaya karşı korur, sigara ve alkolün zararlı etkilerini azaltır. Yüksek oranda antioksidan içerdiği için bazı kanser türevlerini vücuttan uzaklaştırır.

Fındık; Yüksek kolesterolün düşmesine yardımcı olan fındık, vücuda kuvvet verir. Kansızlığa karşı koruyucudur. Kansere karşı vücudu korur ve güçlendirir. İçeriğinde yer alan doymamış yağlar kalp ve damar sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltır. Günlük bir bardak fındık tüketimi, E vitamini ihtiyacının yüzde 86’sını karşılar. Lif açısından zengin olması, genel anlamda sindirim sistemi sağlığı için önemlidir. Hastalıkların iyileşme dönemlerinde tüketilen fındık, yaraların daha hızlı kapanmasını ve vücudun daha çabuk toparlanmasını sağlar.

Sarı Leblebi; Anne sütünü arttırmasıyla bilinen leblebi, gastrit ve reflü gibi mide problemlerine iyi gelir. Ses kısıklığı durumlarında da tüketilmesi önerilir. Aynı zamanda böbrek taşlarının daha çabuk düşmesine olanak sağlar.
Kabak Çekirdeği; Kan şekeri seviyesini kontrol altında tutan kabak çekirdeği, tansiyonu da düşürür. Uykusuzluğu azaltırken, cildin güzelleşmesine de katkı sağlar.

Ayçekirdeği; Kan dolaşımını korumasıyla bilinen ayçekirdeği, sinir hastalıklarını önler. Kalp hastalıklarına da iyi gelmesiyle bilinir. Astım ve benzer semptomların azalmasına yardımcı olur.

Ceviz; Ceviz denildiğinde ilk akla gelen zihni ve hafızayı güçlendirmesidir. Kan pıhtılaşmasını önleyen bu besin, beyin damarlarını da besler. Çocuklardaki davranış bozukluklarını da düzenler.

Pikan Cevizi: Hücre hasarlarını önler, parkinson, alzheimer ve kanser gibi önemli hastalıklara karşı vücudu korur. Kötü kolesterolü dengeler. Her gün düzenli olarak tüketildiğinde kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Sindirimi çok kolay, yüksek kaliteli harika bir protein kaynağıdır ve çok hızlı bir şekilde vücut tarafından sindirilir. E vitamini bakımından zengin olduğu için saç ve cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır.

Kaynak: https://www.lezzet.com.tr/lezzetten-haberler/kuruyemislerin-sagliga-faydalari-nelerdir
Yükleniyor...
KategorilerAnasayfaHesabım
0
Sepet